Wydzielamy strefy w ogrodzie

Opublikowany :
NATURALNIE PIĘKNE PŁOTKI OGRODOWE, SPEŁNIAJĄ FUNKCJĘ NIE TYLKO OZDOBNĄ ALE I PRAKTYCZNĄ!
Ogród to miejsce w którym bardzo chętnie spędzamy czas, już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Jest to miejsce w którym czujemy bliski kontakt z naturą, a pielęgnacja zieleni to dla wielu z nas relaks i odprężenie. Nic więc dziwnego w tym, że chcemy aby nasze otoczenie było naturalnie piękne i dawało poczucie bezpieczeństwa i wyjątkowości. Posiadanie płotu wokół własnej przestrzeni nadaje jej prywatność i intymność, która czasem jest bardzo potrzebna.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PŁOTKI DREWNIANE, WIKLINOWE?

Płotki drewniane i wiklinowe są w 100% naturalne i ekologiczne. Łatwość instalacji, naturalne piękno, wytrzymałość, mnogość wzorów i możliwości aranżacji, powodują iż właśnie takie ogrodzenia są coraz chętniej wybierane przez świadomych klientów.

PO CO WYDZIELAMY STREFY W OGRODZIE?

Przestrzeń wokół naszego domu lub nawet w niewielkim ogrodzie, warto tak zorganizować, aby był funkcjonalna i spójna. Często, umieszczenie płotków w projekcie ogrodu stanowi konieczność do praktycznego wydzielenia terenu pod rabaty, kwietniki albo warzywniaki. Zastosowanie praktyczne płotków, to również wzmocnienie skarp i zboczy ogrodowych, zastosowanie ich jako boczne wykończenie chodników, obrzeży ścieżek w ogrodzie. Decydujemy się na nie w celu ochrony danej przestrzeni przed zwierzętami, bawiącymi się dziećmi lub po prostu dla stworzenia intymności. Stanowią piękną i bardzo oryginalną ozdobę w każdym ogrodzie, wydzielając strefę użytkową od części w której możemy się po prostu zrelaksować.

JAKI PŁOTEK SPEŁNI NAJLEPIEJ SWOJĄ FUNKCJĘ.

Do wydzielenia stref w ogrodzie, możemy z powodzeniem użyć różne warianty i rodzaje naturalnych płotków. Możemy je dowolnie łączyć. Płoty wiklinowe stosuje się jako osłonięcie rabat czy element podtrzymujący pnącą roślinność i krzewy. Idealnie sprawdzą się w przypadku konieczności osłonięcia wybranej części ogrodu. Ich konstrukcja jest dość sztywna i stabilna, dlatego mogą stanowić ochronę przed wiatrem lub zwierzętami. Oprócz praktycznej funkcji są wysoce estetyczne, dlatego często traktuje się je jako dodatkowy element dekoracyjny w aranżacji ogrodów.
Do ogrodzenia klombów i kwietników lub oddzielenia ścieżek w ogrodzie, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie płotków sztachetowych w rolce. Ze względu na to, że taki płot wykonany jest w formie rolki, można nadawać mu dowolny kształt i montować nawet na nierównej powierzchni. Płotki palisadowe wyróżniają się łatwością montażu oraz jednolitą konstrukcją i z pewnością będą stanowiły dodatkową dekorację roślin w okrągłym klombie. Można je również wykorzystać do wydzielania grządek w przydomowym warzywniaku.
Do wykonania płotu natomiast, idealnie nadają się ogrodzenia wykonane z palików leszczynowych. Leszczyna posiada niepowtarzalny urok, a dzięki temu że paliki są wykonane ręcznie, jest wyjątkowa, estetyczna i naturalna. Jeśli stanowi element odgradzający dwie strefy, użytkową i rekreacyjną, mamy możliwość zamontowania idealnie pasującej furtki wykonanej również z leszczynowych palików.

ARANŻACJA PRZESTRZENI NATURALNYMI PŁOTKAMI.

Drewniane płotki to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie. W połączeniu z solidną impregnacją tworzących je materiałów, nie tylko udekorują i zabezpieczą każdy kwietnik, ale też posłużą przez wiele sezonów. Prostota wykonania i montażu, jakość i naturalność materiałów drewnianych dających ciepło i harmonię z przyrodą sprawiają, że tego typu ogrodzenia stanowią zjawiskową dekorację ogrodu, a możliwości łączenia i dodawania kolejnych elementów, nigdy nie ograniczą naszej wyobraźni.

Powiązane posty

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)