Jak stworzyć nastrój świąteczny

Opublikowany :
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć jak zaaranżować swoje mieszkanie na ten czas. W końcu dekoracje mogą wprawić nas w odpowiedni nastrój, podobnie jak zapachy pieczonych ciast unoszące się w domu. Zatem jak stworzyć świąteczną atmosferę i jakie elementy warto wykorzystać?.
Drewniane choinki dekoracja świąteczna

Choinka tworzy świąteczny nastrój

Prawdziwa świąteczna atmosfera zostaje wprowadzona do domu wraz ze świątecznym drzewkiem. Choć wiele osób choinkę stroi dopiero dzień przed świętami, czy nawet w samą Wigilię, to my zachęcamy, by zrobić to wcześniej i w ten sposób wprawić się w odpowiedni nastrój. Oczywiście najlepiej, gdy dom pachnie igliwiem, dlatego zamiast sztucznego, plastikowego drzewka proponujemy to naturalne, ale koniecznie takie z korzeniem, a nie obcięte drzewko umieszczone w ziemi. Dzięki temu po okresie świątecznym taką choinkę będzie można zasadzić w swoim ogrodzie albo hodować na balkonie czy tarasie. Można zresztą wybrać odmianę karłowatą, której nie będzie trzeba przesadzać do bardzo dużej doniczki czy przycinać. świerk ozdobny w doniczceOczywiście zwykła plastikowa doniczka nie prezentuje się elegancko, dlatego warto postawić na doniczkę drewnianą stworzoną z małych listewek. Taka doniczka może mieć kolor brązowy. Ale to jeszcze nie wszystko bowiem warto przygotować samodzielnie ozdoby na choinkę. Świetnie sprawdzą się takie, które nie obciążą nadmiernie gałązek. Suszone, i kandyzowane plasterki cytryny czy pomarańczy, szyszki pomalowane brokatową farbą na złoty kolor albo ozdoby origami z papieru świetnie się sprawdzą. Można postawić także na piernikowe ozdoby na choinkę.

Dekoracje, które skomponują się z choinką

Na drzwiach wejściowych do domu, ale i do pomieszczenia, gdzie znajduje się choinka, można powiesić adwentowy wieniec i ozdobić go darami natury, choćby szyszkami, jarzębiną, suszonymi jabłkami, ale i wykonanymi z masy solnej cherubinkami. Pod choinką może znaleźć się żłóbek. Można wykonać go choćby z zapałek, ale i listewek, a wszystkie postaci i zwierzęta z masy solnej. Świetnym wyborem mogą być także kwiaty zdobiące parapety. One mogą znaleźć się w małych drewnianych donicach, ale można wybrać też drewniane osłonki na donice. Oczywiście najlepszym wyborem będzie nieodzownie kojarząca się ze świętami Gwiazda Betlejemska, czyli roślina z barwnymi liśćmi w kolorze czerwieni, tworzącymi kształt gwiazd. Takie rośliny dodadzą koloru każdej świątecznej aranżacji domu.

Kominek lub atrapa kominkowa ozdobiona świątecznymi dekoracjami

Choinka zielona w doniczceOsoby, które posiadają prawdziwy kominek, mogą go ozdobić w stylu amerykańskim, czyli zawieszając skarpety z imionami domowników na przymocowanej nad nim półeczce czy też sznurku lub zielonej girlandzie. Te, które nie mają prawdziwego kominka, mogą pokusić się o zakup atrapy kominkowej, która nie jest bardzo dużym wydatkiem, a jest ciekawą ozdobą wnętrza, także po okresie świątecznym. Można na niej umieścić wazon z kwiatami czy też dekoracyjną trawą pampasową, a także girlandy z diodami LED, które będą tworzyć świąteczną atmosferę.  Nie zapomnijcie o tym, co bardzo istotne dla powodzenia i szczęścia w kolejnym roku. Zawieście zatem pod lampą gałązkę jemioły, która będzie tworzyła atmosferę miłości i rodzinnego ciepła. Nie zapomnijcie też o świeczniku z długimi świecami na stole, obok którego możecie postawić dekorację z bombek w wiklinowym koszyku lub szklanej, połyskującej misie. Na pewno dzięki temu poczujecie magię Świąt!

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)