Jaka jest alternatywa do drewna jako materiału opałowego?

Opublikowany :
Ogrzewanie domu kominkiem może być bardzo wydajne zwłaszcza wtedy, gdy właściwie dobierzesz opał. Kominkiem, z którego rozprowadzony jest wylot ciepła możesz korzystać jako główne źródło ciepła w sezonie grzewczym. Wybierz rozwiązanie wydajne i w pełni ekologiczne.
Kominek brykiet salon

Zamiennik do drewna jako materiału opałowego?

Drewniany brykiet do kominka z workiem jutowymJednym z najbardziej powszechnych materiałów, stosowanych do ogrzewania domu kominkiem jest drewno liściaste, cechujące się dużą wydajnością. Mimo, iż cena drewna opałowego nie jest wysoka, można znaleźć bardziej ekonomiczne i wydajne rozwiązanie. Doskonałą alternatywą dla drewna jest pellet drzewny oraz brykiet. Stuprocentowo ekologiczne produkty charakteryzują się nawet czterokrotnie wyższym poziomem wydajności w porównaniu do spalania drewna.

Opał do kominka - czy można palić brykietem i pelletem?

Ekologiczny brykiet do kominkaBrykiet, czyli sprasowana pod wysokim ciśnieniem kostka z trocin drzewnych podobnie jak pellet drzewny może być stosowany jako opał w domowym kominku. Możesz korzystać z nich zarówno w domu mieszkalnym jak i w domkach całorocznych rekreacyjnych. Niewielkie kostki, niewymagające suszenia są wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem, a dodatkowo znacznie łatwiejszym do utrzymania w czystości w porównaniu z drewnem. Paląc brykietem lub pelletem oszczędzasz zatem swój czas, przeznaczany na sprzątanie.

Zalety palenia w kominku brykietem

Łatwo dostępny brykiet kominkowy jest materiałem opałowym ekologicznym. Pochodzi on 100% z naturalnych surowców. Jest sprasowany, dzięki czemu ilość, potrzebna do wytworzenia ciepła jest mniejsza, zajmuje mniej przestrzeni i opłaca się z punktu widzenia ekonomicznego. Wysokokaloryczny brykiet posiada wysoką wartość opałową, która w przeliczeniu jednej tony zastąpi nawet cztery tony drewna liściastego. Brykiet spala się powoli, dzięki czemu ciepło, uzyskane w kominku jest wartościowe. Rozprowadza się wolno, stopniowo i utrzymuje się długo. Jeśli spróbujesz rozpalić w kominku drewnem iglastym, np. sosnowym zauważysz ogromną różnicę. Sosna spali się szybko i nie pozostawi długotrwałego odczucia ciepła. Brykiet, którego nie trzeba suszyć może być używany w tym samym sezonie grzewczym, w którym został wyprodukowany i zakupiony, w przeciwieństwie do drewna, które powinno suszyć się i leżakować co najmniej półtorej sezonu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)