Nie taki płotek straszny jak go malują

Opublikowany :
Aranżowanie ogrodu to niezwykle ciekawe zajęcie. Jak się okazuje, nawet maluchy mogą pomagać w ogrodowych pracach. Co najważniejsze, dzieci czerpią z tego wiele dobra i radości.
Płotek drewniany kolorowy

Czego może nauczyć się maluch na działce?

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha spędzała dużo czasu na świeżym powietrzu, pójdźcie razem na działkę. Nawet na najmniejszym terenie zielonym możesz zorganizować kącik zabaw dla dzieci. Wystarczy mała piaskownica, kolorowy tor przeszkód, huśtawka i ewentualnie mały domek. Inwestując w taką formę rozrywki, na pewno zyskasz więcej czasu dla siebie. Dziecko natomiast spędzi czas na zdrowej zabawie i przy okazji może się wiele nauczyć. Zabawa w dom uczy odpowiedzialności, sprzęty rekreacyjne ćwiczą kondycję i koordynację ruchową itd. Czy można oferować maluchowi jeszcze więcej? Oczywiście!

Malujemy razem płotki i ozdabiamy ogród!

Jeżeli dopuścisz swoje dziecko do ogrodowych prac, na pewno sprawisz mu wiele radości. Maluch poczuje się potrzebny i ważny, dlatego z chęcią będzie Ci pomagał w aranżowaniu ogrodowych dekoracji. Od czego warto zacząć?
Bardzo dobrym pomysłem jest wspólne malowanie płotków drewnianych, np. takich jak nasze rollbordery. Korzyści płynące z takiej pracy są bardzo duże. Spędzisz więcej czasu ze swoim dzieckiem i razem wymyślicie ciekawe oraz rozwijające dziecięcą świadomość zabawy. Malowanie płotków można połączyć z grą w kolory, która może mieć formę zgadywanki. Dziecko będzie też łączyło kolory rabatek z kolorami warzyw. Dzięki temu poszerzy swoją wiedzę przyrodniczą i rozwinie się w estetycznej wrażliwości. Malowanie płotka drewnianegoOgród to także mnóstwo zapachów i smaków. Podczas ozdabiania płotku dziecko może zadawać wiele pytań. A jeśli tak się nie stanie, poprowadzisz z nim ciekawą rozmowę na tematy przyrodnicze. Młody człowiek pozna też techniki dekorowania rabatek i innych części ogrodu.
Malowanie płotku może być początkiem kolejnych prac w ogrodzie. Kontynuacją tego zajęcia może być wspólne sadzenie kwiatów do wykonanej dekoracji. Satysfakcja z wykonane pracy będzie dla Was jeszcze większa.
Ogród jest miejscem szczególnym. Dziecko na pewno polubi to miejsce, jeśli zaoferujesz mu ciekawą pracę i zabawę. Przez wspólne zajęcia ogrodowe można dziecko nauczyć mnóstwo rzeczy i wzbudzić w nim zamiłowanie do przyrody.

Powiązane posty

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)