Płotki wiklinowe w ogrodzie – krok po kroku

Opublikowany :

Krok 1. Pomysł ogrodzenia i cel

Podstawa to dobry pomysł.
Zastosowań płotków wiklinowych może być wiele. Na początek zastanówmy się gdzie chcemy zamontować płotki wiklinowe i jaki ma być cel ich przeznaczenia. Poniżej kilka przykładów na wykorzystanie płotków w ogrodzie, które mogą posłużyć, jako inspiracje:
  • odgrodzenie określonej części działki (np. odgrodzenie warzywnika od części kwiatowej, zabezpieczenie części ogrodu przez czworonożnymi domownikami),
  • wzmocnienie skarp i zboczy ogrodowych,
  • zastosowanie, jako boczne ścianki chodników, obrzeża ścieżek w ogrodzie,
  • zamontowanie do istniejącego już ogrodzenia (np. do płotu z siatki lub metalu),
  • zamontowanie do barierki balkonowej lub tarasowej, jako element wzmocnienia dla niższych roślin pnących,
  • wykorzystanie, jako element dekoracyjny rabatek i innych miejsc w ogrodzie, które chcemy wizualnie odróżnić od reszty ogrodu.

Krok 2. Pomiary długości i szerokości

Czas na pomiary ogródka.
Wiedząc już, w jakim miejscu zamontujemy płotki musimy teraz wiedzieć ile ich potrzebujemy. Przed zakupem płotków wiklinowych obliczmy ile metrów będzie nam potrzebnych, przeliczając je następnie na ilość pojedynczych sztuk.

Krok 3. Właściwy dobór produktu

Kolejny krok to decyzja, jaki rodzaj płotków wybrać.
Jeśli rozważamy odgrodzenie pewnej powierzchni ogrodu przez zwierzętami domowymi, dobrze jest wybrać wysokie płotki, które będą stanowić przeszkodę dla czworonożnych miłośników ogrodowej ziemi.
W przypadku płotków wiklinowych, które mają pełnić funkcje dekoracyjne lepiej zdecydować się na niskie, krótsze płotki. Ich zastosowanie daje większe możliwości aranżacji niż w przypadku długich elementów wiklinowych, które świetnie się sprawdzą do zagospodarowania długich prostych odległości.

Krok 4. Złożenie zamówienia

Pora na zakupy w sklepie plotkiogrodowe.pl
Przed złożeniem zamówienia sprawdźmy jeszcze raz, czy ilość elementów wiklinowych i ich wybór jest taki, jaki planowaliśmy. Jeśli tak, zamawiamy i czekamy na nasz zakup. Jeżeli jesteśmy klientem zarejestrowanym i posiadamy konto w sklepie plotkiogrodowe.pl , możemy śledzić status naszego zamówienia. Zamówiona paczka nie będzie dla nas wówczas zaskoczeniem. Pomoże to nam również w zaplanowaniu dnia na montaż.

Krok 5. Montaż płotków wiklinowych w ogrodzie

Nadszedł moment montażu paneli drewnianych w zaplanowanym miejscu.
Nie pozostało już teraz nic, jak tylko rozpakowanie pudła i zamontowanie ich zgodnie z instrukcją producenta, w zaplanowanych przez nas wcześniej miejscach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)